Blog o Seo Copywritingu

5 wskazówek, jak pisać lepsze teksty SEO czyli efektywny seo copywriting

5 wskazówek jak robić lepszy seo copywritingTworzenie tekstów na potrzeby SEO może z pozoru wydawać się czynnością prostą, ale bez poznania podstawowych zasad obowiązujących w tej dziedzinie nie ma co mówić o sukcesie. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z SEO copywritingiem, weź pod uwagę przedstawione tu wskazówki.

1. SEO jest dla Internetu

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, czym różni się SEO copywriting oraz normalnego pisania artykułów. W tym pierwszym przypadku pisze się dla Internetu, więc nie tylko dla internautów, ale również dla wyszukiwarek internetowych, które cały czas przeczesują wirtualny świat. Dzięki wyszukiwarkom można naprawdę świetnie wypromować swoją stronę, konieczne jest tylko właściwie jej zoptymalizowanie i pozycjonowanie. W tym pomocne jest pisanie odpowiednich tekstów SEO czyli seo copywriting.

2. Teksty mają być ciekawe i zachęcające

Chociaż w wielu przypadkach jest tak, że napisana treść nie jest czytana praktycznie przez nikogo żywego oprócz samego autora oraz osoby, która ją zlecają, to jednak nie może być ona byle jaka. Ważne jest to, aby posiadała one odpowiednią wartość merytoryczna, czyli była ciekawe oraz na temat. Oczywiście, najmniej płatne precle nie muszą być aż tak świetne jak artykuły tematyczne przeznaczone do przedruku, jednakże warto pamiętać o tym, że jakość zawsze jest mile widziana. Warto też zadbać o to, aby w tekście były nagłówki i akapity.

3. Dobrze widoczne słowa kluczowe

Słowa kluczowe w tekstach SEO są chyba ich najważniejszą częścią – to one mają za zadanie lepszą promocję strony, dlatego też trzeba zwracać na nie baczną uwagę. Muszą być one odpowiednio rozmieszczone, najlepiej rozrzucone po całym tekście, a nie skumulowane w jednym jego miejscu. Trzeba też pamiętać o tym, aby je odpowiednio wyróżnić, na przykład pogrubić lub też zapisać kursywą. Słowa kluczowe mogą znaleźć się też w tytule, nagłówkach, w podpisach grafik na stronie, jednakże nie można przesadzać z ich liczbą, ponieważ może przynieść to odwrotny do zamierzonego skutek.

4. Stosuj synonimy, odmieniaj słowa

Warto też pamiętać, aby stosować synonimy oraz odmieniać słowa kluczowe, ponieważ wtedy tekst może stać się bardziej naturalny oraz wartościowy dla wyszukiwarek internetowych.

5. Nigdy nie kopiuj cudzych tekstów!

To jedna z najważniejszych zasad i nie wolno jej łamać, ponieważ oszustwo bardzo szybko może wyjść na jaw! Skopiowane teksty mogą nawet skutkować tymczasowym zablokowaniem strony internetowej dla Google, dlatego ważna jest kreatywność i własnoręczna praca.

To tylko 5 z wielu wskazówek odnośnie seo copywriting ‘u jakie chciałbym Ci pokazać. Więcej dowiesz się z mojego kursu “Seo Copywriting- Magiczna Siła Słowa W Pozycjonowaniu”

 1. BartekBartek06-09-2013

  Witam,
  Piszę ponieważ mam pewien problem. Przede mną jest okres próbny na stanowisku seo copywritera w sklepie internetowym. Mam zadanie aby nakreślić plan na najbliższe 3 miesiące dotyczący seo copywritingu, optymalizacji strony sklepu. Na co powinienem zwrócić swoją uwagę przy tworzeniu takiego planu. Jakie rzeczy warto zawrzeć w takim planie. Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności jeżeli mowa o optymalizacji strony sklepu internetowego? Moim zadaniem jest również prowadzenie blogów które mają kierować ruch na stronę sklepu. Na czym tutaj się skupić? Jakie działania odnośnie blogów mogę zawrzeć w swoim planie działania na najbliższe miesiące. Nie tworzyłem jeszcze czegoś takiego dlatego prosiłbym o pomoc. Każda rada będzie dla mnie bardzo ważna.
  Dziękuję z góry i pozdrawiam

 2. Hej godny podziwu wpis, mógłbyś ździebko szerzej omówić zagadnienie z ostatniego akapitu?

 3. Artykuł mnie bardzo zaciekawił, fajnie teraz
  wiem więcej. Ogólnie fajna strona 🙂 Pozdrawiam

Leave a Reply

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.